Tancament temporal per Covid-19. Tornarem a veure’ns!

D’acord amb les noves mesures preventives que la Generalitat de Catalunya ha informat en roda de premsa durant la tarda d’ahir i tal com està publicat en el Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya (DOGC), així com una millor interpretació del nou escenari per a la prevenció i contenció del Covid-19, hem decidit amb caràcter temporal que el Club romandrà tancat fins a nou avís.

Des de les institucions que ens representen i des dels propis Clubs s’estan realitzant gestions per a evitar el tancament dels camps de golf durant 15 dies, tenint en compte que l’esport del golf és una activitat que es realitza en un entorn a l’aire lliure, que manté la distància social i té establert unes mesures i protocols de seguretat que garanteixen la seguretat dels usuaris.

Durant aquests pròxims dies estarem pendents de les decisions que finalment adopti la Generalitat de Catalunya i que afectació tenen, per la qual cosa els anirem informant puntualment de qualsevol novetat que es produeixi.

Molt d’ànim i força a tots els nostres socis i sòcies, i també al nostre Staff

Tornarem a veure’ns!

X